بسم الله الرحمن الرحيم

 

تعهد تخصيص خيريه مدرسه حكمت

به حمد، ياري و عنايت خداوند متعال، اينجانبان اردوان مجيدي فرزند شجاع الدين به شماره شناسنامه 598 صادره از سنندج و كد ملي 3732292797 و مريم سرابي فرزند هاشم به شماره شناسنامه 317 صادره از تهران و كد ملي 0052087247 تعهد مي نمائيم، كليه اموال و دارائي‌ها، و هرگونه عوايد ناشي از امتياز مدرسه حكمت بابلسر، در حال حاضر كه شامل دبستان پسرانه، راهنمائي پسرانه، دبستان دخترانه مي شود، و نيز مدارس ديگر ناشي از توسعه امتياز در بابلسر يا ساير نقاط كشور(نظير راهنمائي دخترانه، و دبيرستان پسرانه و دخترانه، كه ان شاء الله بنا بر تاسيس آنها در سالهاي آينده وجود دارد)،  بصورت ابدي شرعي و قانوني، در كمال صحت عقل و ادراك و بدون هيچگونه اكراه، و با ميل و رغبت كامل، با قصد قربت، قانونا از طرف خودمان، و عرفا از طرف ذوالحقوقين بخصوص مادران ارجمندمان سركار خانم ملوك حمزه، و سركار خانم منيره خواجه ديزجي، و پدران گرانقدرمان مرحوم شجاع الدين مجيدي، و مرحوم هاشم سرابي، فرزندانمان مسيح و ريحانه، معلمينمان بخصوص آقايان جواد شيدائيان، مجيد حيدرزاده و دكتر محسن صديقي مشكناني، همكاران مدرسه و موسسه، و ساير ذوالحقوقين، با اذن و نيابت از طرف ام الائمه حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها، به نيت مادر گرانقدر حضرت ولي عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف، بانو نرجس خاتون،‌ سلام الله عليها،‌ به امور خير در تعليم و تربيت تخصيص و هر گونه استفاده و بهره برداري شخصي از آن توسط اينجانبان يا افراد ديگر انجام نشود.  

مبتني بر اين تعهد، كليه اموال بايد مصروف امور مدرسه گردد و كليه عوايد ناشي از امتياز مدرسه،‌ شامل هر گونه سود، فروش املاك و تجهيزات خريداري شده در حال حاضر يا آينده، و نظاير آن، بايد در خود مدرسه يا توسعه آن در بابلسر يا شهرهاي ديگر، يا توسعه پژوهش در زمينه تعليم و تربيت، صرف گشته، و موسسين، و وراث او، يا توليت، اجازه دخل و تصرف در اين اموال و عوايد را ندارند. بدين ترتيب كليه شهريه‌هاي دريافتي، كمكهاي مالي به مدرسه، و وقف ساير افراد در احداث، تامين تجهيزات، و تامين هزينه جاري و تحصيل دانش آموزان در اين مدرسه، و هر گونه دريافتي ديگر اين مدرسه، بايد در خود مدرسه و توسعه آن هزينه شده، و امكان پرداخت سود به صاحب امتياز آن وجود نخواهد داشت.

 اين تعهد‌ شامل موارد زير نمي شود:

الف-  دستمزد موسس و توليت، و ناظران، براي انجام فعاليت و صرف وقت در مدرسه، نظير روال عادي دستمزد ساير كاركنان؛

ب- منابع و دارائيهاي سرمايه گذاريهاي مشترك بين افراد يا موسسات و مدرسه حكمت، به نحوي كه موجب توسعه بسترها، رويكرد، و خدمات تعليم و تربيت در مدرسه، كشور و جهان گردد. اين بند از جمله شامل ثمرات فعاليتهاي موسسه مطالعات راهبردي فن‌آوري اطلاعات براي تحول نظام آموزشي، از جمله بسترها، ابزارها و خدماتي كه توسط اين موسسه به اين مدرسه و نيز مدارس ديگر (غير از مدرسه حكمت از طريق ارائه الگو،  بسترها، پشتيباني و  اعطاي نشان حكمت) ارائه شده و مي‌شود (نظير نرم افزارها، بانك منابع، گراف آنتولوژي و موضوعات آموزشي، توليد درس افزارها)، و نيز پژوهش و طراحي معماري نظام آموزشي توسط اين موسسه نيز مي گردد؛‌ و اين موارد مشمول اين تعهد نيست. توليت موظف است براي فراهم شدن سرمايه گذاري افراد در اين زمينه، با نظارت هيئت نظارت محتوائي و عملكرد، نسبت اثر اموال و دارائيهاي مدرسه را، در سرمايه گذاري مذكور مشخص نموده، و فرد يا موسسه سرمايه گذار، موظف خواهد بود به همين نسبت، درصدي از سود محصولات و خدمات مذكور را،‌ طبق قرارداد كاملا مشخص، به مدرسه واگذار نمايد. اين نسبت بايد به شكلي تعيين شود كه از يك طرف سهم اعتبار و دارائيهاي مدرسه به صورت عادلانه در نظر گرفته شده باشد، و از طرف ديگر انگيزه افراد براي سرمايه‌گذاري حفظ شود. همچنين بايد در قرارداد،‌ سازوكار نظارت بر عملكرد موسسه سرمايه گذار مذكور به صورت كاملا شفاف پيش بيني شود؛  

ج-تجهيزاتي كه متعلق به دانش آموزان است و با پرداخت هزينه دانش آموز با قيد تعلق و تملك به خود دانش‌آموز و اولياء او، خريداري شده است؛

د- املاك، تجهيزات و منابع  متعلق به غير كه به صورت اماني يا اجاره در اختيار مدرسه قرار گرفته است.

ضمنا توليت مدرسه مجاز است تا 20%‌ عوايد را در هر زمينه خيريه عام المنفعه مورد نظر به تشخيص خود هزينه كند.

توليت مدرسه، بصورت تام، در مدت طول عمر موسسين و بقاي امتياز، بر عهده خود موسسين است. موسسين مي توانند در مدت حيات خود، يا بر اساس وصيت رسمي و قانوني پس از حيات خود،‌ بخش يا تمام اين توليت و نيز امتياز مدرسه را به هيئت امنا يا هر شخص حقيقي و حقوقي واگذار نموده؛ يا سازوكار تعيين توليت را مشخص نمايند. در صورت فوت يا اتمام دوره امتياز موسسين، توليت موظف است، سازوكار لازم براي ادامه فعاليت مدرسه از طريق امتياز اشخاص ديگر يا هر سازوكار قانوني و رسمي براي ادامه فعاليت مدرسه را اتخاذ نمايد. در هر صورت توليت موظف است حتي الامكان (مگر در شرايط عسر و حرج يا تشخيص ولي فقيه) در صورت خواست و ياري خداوند متعال،‌ اين مدرسه را بصورت دائم و مستمر فعال نگاه دارد؛ و فعاليت اين مدرسه مستمرا تا ظهور حضرت صاحب الامر عجل الله تعالي فرجه الشريف تداوم يابد، تا آن وجود مبارك در مورد تداوم و شكل فعاليت مدرسه در آن دوران، يا انقطاع آن، حكم فرمايند.

توليت موظف است در اداره مدرسه، تمام تلاش خود را براي تحقق و اجراي تمام موارد ذكر شده در آرمان مدرسه حكمت، كه در ابتداي اين متن آمده، به عنوان اصول و مباني مدرسه و رويكرد آن،  مصروف نمايد.

اميد است خداوند متعال، بواسطه عنايت حضرت صاحب الامر عجل الله فرجه الشريف، خود تدبير امور اين مدرسه را بر عهده گرفته، و فعاليت آن در تمام دورانها مورد رضاي او قرار داشته باشد.

 

 

 

 
 

موسسه مطالعات راهبردی فناوری اطلاعات

 

طرح معماری نظام آموزشی برای جامعه اطلاعاتی

 

طرح مبنا

(مجموعه آموزشى راهنما در بستر سازى نظام آموزشى براى جامعه اطلاعاتى)

 

ثبت نام

 

اخبار

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 
       ______________________________________________________________________________________________
هرگونه نقل قول و  استفاده از مطالب و مستندات اين سايت تنها با ذكر مرجع مجاز مي‌باشد.
نظرات و پيشنهادات خود را به آدرس info@irit.ir ارسال نماييد.
موسسه مطالعات راهبردى فناورى اطلاعات، 1388